top of page

Co u nás najdete

Sportoviště Jednoty Orel Okrouhlá nabízí sportovní vyžití. Najdete u nás tenisové kurty, hřiště na beach volejbal, hřiště s umělým povrchem na fotbálek, házenou nebo basketbal. K dispozici je i zeď na trénink tenisu a multifunkční asfaltová plocha. Samozřejmostí je i zázemí se sprchami a toaletami. Následné posezení je možné na kryté terase nebo ve vnitřních prostorách naší klubovny. Pro rezervaci se obraťte telefonicky na správce.

 

Na této stránce se dozvíte jak více informací o dané části našeho sportoviště, tak zajímavosti o daném sportu, který je na ní možné provozovat.

Tenisové dvorce

V areálu sportoviště najdete pro tenis 4 dvorce s umělým povrchem, které pro vás pravidelně udržujeme. Slouží pro pořádání turnajů a zároveň je možnost si je zarezervovat pro hru s přáteli.

Tenisové rakety pro hru zapůjčíme.

Zajímavost: Nejdelší utkání tenisové historie se uskutečnilo na Wimbledonu roku 2010 mezi Američanem Johnem Isnerem a Francouzem Nicolasem Mahutem. Zápas trval neuvěřitelných 11 hodin a 5 minut, a musel být dvakrát přerušen kvůli tmě. Vítězem se stal nakonec  favorit John Isner. -> proto se vyplatí trénovat. :-)

Držení míče a rakety
Volejbal

Hřiště na beach volejbal

Pro velmi oblíbený letní sport - beach volejbal máme hřiště (odborně nazýváno "rete") s rozměry 16 x 8 m. Při rezervaci dejte vědět, zda budete chtít zapůjčit míč na plážový volejbal.

Zajímavost: Beach volejbal vznikl během první světové války, kdy američtí vojáci hrávali zápasy na havajských plážích. U nás se beach volejbal objevil v roce 1987 (první kurt byl v Brně).

Hřiště na fotbálek

Velmi oblíbeným vyžitím na našem sportovišti je i fotbálek, při kterém si s kamarády můžete zakopat na hřišti s umělým povrchem. Brány jsou samozřejmě součástí. :-) Kolem hřiště je cca. 3 metry vysoký plot.

Prosím na fotbálek si přineste vlastní fotbalový balón. Pro rezervaci hřiště volejte správce.

Zajímavost: Stát Salvador v roce 1969 kvůli prohranému vzájemnému zápasu vyhlásil válku Hondurasu. :-)

Image by Daniel Norin
Image by Ben Hershey

Hřiště na házenou a basketbal

Na hřišti pro fotbálek je možné hrát i další sporty. Za brankami jsou basketbalové koše. Umělý povrch na hřišti není asfaltový = basketbalový míč tolik neskáče. Míč na basketbal je k zapůjčení u správce.

Toto hřiště se hodí se svými menšími brankami i pro přátelský zápas v házené.

Zajímavosti:

Basketbal: Koš na basketbal je ve výšce 3 metry a 5 centimetrů. Hráč NBA Manute Bol měřil 231 cm. Pro něj to bylo vcelku snadná hra. Naopak nejmenší hráč NBA byl Muggsy Bogues (160 cm a 61 kg). Celkem nastoupil k 889 zápasům.

Házená: Nejstarší dochovanou zmínkou o sportu, který se nejvíce podobá házené, je uveden v řeckých bájích a pověstech. Datuje se zhruba k roku 600 př.n.l..

Cvičná tenisová zeď

Nejen pro začátečníky je k dispozici i cvičná tenisová zeď. Před ní je asfaltový povrch, nad stěnou je zabezpečení proti "přepinknutí". :-)

Trénink na tenisové stěně je zdarma. Stačí dorazit během otevírací doby sportoviště.

Zajímavost: Tenista Ivo Karlovič z Chorvatska je tenista s nejrychlejším servisem. Jeho rekordní podání mělo rychlost 251 km/h! Za ženy vede Venus Williamsová s 208 km/h. Jak Ivo, tak Venus začínali na cvičné zdi. :-)

Mužský tenista
Snímek obrazovky 2020-06-29 v 13.47.34.

Multifunkční asfaltová plocha

Pro další sportovní i nesportovní aktivity slouží velká asfaltová plocha. Skvěle poslouží pro trénink jízdy na kole nebo na kolečkových bruslích. Z praxe víme, že je výborná i pro projížďku s modely aut na dálkové ovládání.

Nejen při pořádání dětského dne plocha slouží jako malířské plátno pro malé umělce s křídami. Ty vám správce areálu může případně zapůjčit.

Kam dál na našem webu?

Turnaj OREL+Tenisová rodina 15.8.2020.J
detsky-den-v-okrouhle6.jpeg
Image by Annie Spratt
bottom of page